Błonnik naturalny dla psa Lunderland, czyli remedium dla wrażliwego układu pokarmowego.

Pies między workami z napisem "Błonnik naturalny Lunderland".

Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją produktu, który zmienił nasze życie!

Jest to błonnik naturalny z firmy Lunderland. Jak wiecie Fuks ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy i wiele alergii, do tego bardzo długo mierzyliśmy się z bardzo szybko zapychającymi się gruczołami okołoodbytniczymi.

Długo szukałam jak mu pomoc i w końcu się udało. Oczywiście pierwsze od czego zaczęliśmy do wizyta u weterynarza i sprawdzenie czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem Fuksa. Jeżeli Wasze psy mają podobne problemy też polecam od tego zacząć. Po wykluczeniu zdrowotnych problemów, które mogłyby wpływać na zapychanie gruczołów zaczęłam bardziej interesować się psią dietą. Jak się okazało duży wpływ na zapychanie miała alergia, ale też brak dostatecznej ilości błonnika w diecie.
I wtedy pojawił się on błonnik Lunderland, który był polecany na barfnych grupach i postanowiłam spróbować. I to był strzał w 10!

Produkty Lunderland dla zwierząt na drewnianej desce w kuchni.

Przybliżę Wam działanie błonnika, który działa niczym miotełka, która pomaga oczyścić układ pokarmowy z niepotrzebnych pozostałości, ale nie tylko.

Stabilna, trójwymiarowa sieć włókien znacznie usprawniają proces trawienia. Luźny stolec staje się bardziej zbity, dzięki czemu gruczoły okołoodbytnicze są masowane i to pomaga im samoistnie się oczyszczać. A to z kolei zapobiega zaparciom i niedrożności tych gruczołów.

Zbite i pięknie uformowane kupy, które są niezbyt częste pobudzają perystaltykę i produkty przemiany materii zostają szybciej wydalane. Zbyt twardy stolec, który zdarza się przy BARFie, a tak to bywa w przypadku Fuksa zostaje zmiękczony, dzięki wchłonięciu dodatkowej ilości wody.

Błonnik stymuluje także wzrost i aktywność pożytecznych mikroorganizmów flory jelitowej bytującej w przewodzie pokarmowym i może poprawiać przyswajalność minerałów.

Dodatkowo przy wrażliwych układach pokarmowych dodatek błonnika zmniejsza znacznie ryzyko wystąpienia biegunki.

Kolejnym zastosowaniem błonnika jest wsparcie procesu redukcji psiej wagi. Błonnik przez to, że zwiększa objętość spożywanego pokarmu zapewnia przyjemne uczucie sytości, więc nieco łatwiej znieść dietę!

Przeczytałam wiele artykułów naukowych dotyczących wpływu błonnika w diecie. Znalazłam tam informacje, że jest to złoty środek szczególnie na psich seniorów. W starszym wieku psiaki często borykają się z zaparciami. Błonnik pomaga w wypróżniania i zmniejsza problemy ze stolcem.
Poleciliśmy jakieś pół roku temu błonnik seniorce naszych znajomych i od tamtego czasu stosują nieprzerwanie błonnik, bo świetnie się sprawdził. Także duże plusy nie tylko u nas.

Miska z surowym jedzeniem dla psa na drewnianym blacie.

800 gram produktu kupicie za niecałe 50 zł, które nam wystarcza na około trzy miesiące. Skład to 100% naturalnych włókien błonnika celulozowego pochodzących z drewna bukowego i świerkowego. Błonnik jest w formie białego, gładko zmielonego proszku, który jest w 100% nierozpuszczalny, pozbawiony smaku i zapachu. Błonnik celulozowy nie rozpuszcza się w wodzie, ale za to posiada zdolności jej gromadzenia i pęcznienia. Nie zawiera żadnych zbędnych dodatków, co niestety często zdarza się w produktach, które mają działać na problemy
z gruczołami okołoodbytniczymi
.

Worek błonnika Lunderland na drewnianym stole, obok miska i rośliny

Zaczęliśmy od podawania niewielkiej ilości tak jak zaleca producent, ale bardzo szybko zwiększyłam dawkę do około jednej łyżeczki do posiłku. Bardzo szybko zauważyłam poprawę. Wcześniej u weterynarza musieliśmy być raz na kilka tygodni, bo gruczoły okołoodbytnicze były już zapychane. Teraz chodzimy raz na kilka miesięcy, a nawet rzadziej i to tylko i wyłącznie z mojej winy jak próbuje dać Fu jakieś nowe smaczki, które go uczulą

Czy błonnik jest konieczny w diecie psa? 

Nie, ale może przynieść bardzo wiele korzyści.

Jeżeli Wasze psiaki mają wrażliwe układy pokarmowe i często zapychające się gruczoły bardzo polecam spróbować błonnika Lunderland, a jest duża szansa, że problem się rozwiąże jak u nas.

Tylko pamiętajcie zacznijcie od weterynarza żeby wykluczyć inne możliwe problemy!

Reasumując jeżeli macie psa, który ma zapychające się gruczoły okołoodbytowe, alergie pokarmowe, problemy z zaparciami, nadwagę lub częste biegunki to bardzo polecamy Wam ten produkt, który kupicie tutaj.


O Autorce:

Natalia Markełow
autorka bloga zfuksem.pl, pochodząca z Trójmiasta miłośniczka psów, tworzy z Fuksiem i Mauim niezwykle zgrany team, nieustannie poszukujący przygód i nowości, które mogą wzbogacić ich codzienne życie.

Oryginalna recenzja z bloga Natalii 

Scroll to top