Prosty sposób na aromaterapię każdego dnia

Prosty sposób na aromaterapię każdego dnia

Panuje błędne przekonanie, że aromaterapia jest droga i wymaga posiadania specjalnych urządzeń, jakimi są dyfuzory czy kominki. Korzystanie z aromaterapii może być dostępne i wygodne, a dobrej jakości olejki eteryczne są wydajne i wystarczą na długo. Mnogość sposobów, w jaki możemy jej używać, powoduje, że może sięgnąć po nią każdy, stosując to, co ma pod ręką.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz to zrobić, pomyśl,  jaka jest jedna rzecz, której używasz codziennie…

Bergamotka

To maseczka!

Przez jednych znienawidzona, przez innych zaakceptowana ze względu na prawo. W jednej chwili może się zmienić w narzędzie, które pomoże Ci dbać o zdrowie jeszcze bardziej. Poprawi samopoczucie i doda upragnionej energii w ciągu dnia.

Powszechnie wiadome jest, że olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, a wiele z nich także grzybobójcze. Wpływają pozytywnie na naszą psychikę. To środek, dzięki któremu w sposób naturalny i łagodny dezynfekujemy naszą przestrzeń. Działamy przy tym zapobiegawczo i korzystamy z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą aromaterapia.

Maseczka towarzyszy nam już codziennie. Niezależnie od tego, czy korzystasz z tych jedno- czy wielorazowych, wszystkie łączy jedno: od dzisiaj mogą się stać Twoim ulubionym, tanim i łatwodostępnym narzędziem do aromaterapii!

Maseczki chronią nas nie tylko przed koronawirusem, ale także przed wieloma innymi wirusami i bakteriami. Jesień to sezon, w którym coraz częściej jesteśmy narażeni na zarażenie się od innych chorych osób pozostających w pobliżu nas.

Działaj prewencyjnie i ochroń się przed chorobami!

Wystarczy nanieść na wewnętrzną stronę maseczki od jednej do trzech kropli wybranego przez siebie olejku lub mieszanki olejków eterycznych, aby maseczka zwiększyła swoją skuteczność przeciwwirusową i stała się strażnikiem naszego zdrowia i odporności. Najlepiej wkropić olejek mniej więcej w połowie maseczki, idealnie by było, gdyby to była odległość między ustami a nosem. Ta część zwykle nie znajduje się bezpośrednio na naszej skórze, dzięki czemu szczególnie wrażliwe osoby unikną podrażnień. Taka odległość jest też zwykle wystarczająca, aby nie dochodziło do łzawienia i nadwrażliwości oczu w przypadku silnie działających olejków.

Bardzo ważnym aspektem jest, aby przetestować wybrany przez siebie olejek przed zastosowaniem go miejscu publicznym. Sprawdzisz dzięki temu, czy olejek jest dla Ciebie odpowiedni, czy nie czujesz żadnego dyskomfortu związanego z wdychaniem oraz czy nie występuje żadne podrażnienie skóry. Jest to istotne, ponieważ będąc w miejscu, gdzie noszenie maseczek jest obowiązkowe, ściągnięcie jej może być znacznie utrudnione.

maseczka

Jeśli ta metoda będzie dla Ciebie odpowiednia i wprowadzisz ją w życie na stałe, zapewniamy, że czeka Cię mnóstwo przyjemnych chwil. Maseczka nie będzie już nielubianą częścią garderoby. Może nawet się zdarzyć, że założysz ją dodatkowo kilka razy w domu, aby w prosty i tani sposób skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii.

Nie wiesz, po co sięgnąć na początek? Polecamy bergamotkę, która posiada wszystkie właściwości potrzebne nam na jesień. Działa przeciwwirusowo, ma piękny zapach, wpływa na dobry nastrój, poprawia humor i jest naturalnym antydepresantem.

W zależności od nastroju i zapotrzebowania  nie wahajmy się używać innych olejków eterycznych lub ich mieszanek. Spróbuj! Przekonasz się, że korzyści są szybkie i gwarantowane!

Zespół Ekome

Scroll to top