Nie planowałam tak szybko recenzji takiego produktu, ale życie pisze własne scenariusze, więc chętnie podzielę się z Wami naszym nowym odkryciem. Fuks przeszedł ostatnio masywne zapalenie żołądka i musieliśmy zmienić całkowicie jego dietę. W poszukiwaniu delikatnych produktów, które nie obciążą jego żołądka, który wraca do siebie trafiłam dzięki pomocy ekipy Lunderland na zdrowe, lekkie płatki.
Zacznijmy od składu: pasternak granulowany, marchew granulowana, wytłoki z jabłek, płatki kokosowe, łuski psyllium (babki płesznik), pokrzywa, mniszek lekarski, koper.
Rozbierzemy te składniki na czynniki pierwsze żeby zrozumieć jak mogą pomóc na delikatny, psi brzuch.
Pasternak – inulina zawarta w pasternaku służy w szczególności do odżywiania mikrobiomu w jelicie i dba o błonę śluzową jelit. Jest świetnym dodatkiem dla zdrowia układu moczowego. Jest bogaty w antyoksydanty, dietetyczny błonnik oraz witaminy tj. C i B6. Fun fact – dopóki nie natknęłam się na suszony pasternak w sklepie Lunderland nie miałam pojęcia, że psy mogą go jeść i jest taką witaminową bombą!
Marchew – oligosacharydy, które występują w marchwi, działają jako naturalne prebiotyki, ograniczając przywieranie różnych szkodliwych mikroorganizmów do ściany jelita, co prowadzi do ich usuwania z organizmu zarówno wraz z kałem, jak i moczem. Ponadto, odgrywają istotną rolę w wspieraniu rozwoju układu odpornościowego i zachowaniu prawidłowego funkcjonowania jelit. Dodatkowo, kwas tri-galakturonowy, obecny w marchewce, skutecznie wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy i elektrolitów w organizmie.
Wytłoki z jabłek – mają w swoim składzie korzystne dla zwierząt pektyny, witaminy i kwasy owocowe. Skutecznie zwiększają atrakcyjność smakową dostarczanych pokarmów i wspomagają procesy trawienne.
Płatki kokosowe – nieodtłuszczone płatki kokosowe dostarczają cennych kwasów tłuszczowych i łatwo dostępnej energii oraz działają lekko przeciwpasożytniczo. Idealne dla psich alergików.
Łuski babki plesznik – działają pomocniczo w dolegliwościach jelitowych oraz problemach z trawieniem. Dzięki bardzo dużej zdolności pęcznienia i tworzenia śluzu łuski babki płesznik regulują procesy trawienia. Są pomocne przy biegunce, zaparciach, zbyt twardym lub zbyt małym stolcu. Można je również stosować przy problemach z gruczołami odbytu lub kwasicy (jedzenie trawy). Napęczniałe łuski babki płesznik zwiększają objętość karmy, a tym samym przyczyniają się do szybszego nasycenia zwierząt. Ponadto, łuski Psyllium są również pomocne w przypadku nadkwasoty, ponieważ są zasadotwórcze i wiążą nadmiar kwasów.
Dodatek kopru bardzo delikatnie łagodzi wzdęcia, a pokrzywa i mniszek lekarski poprawiają pracę wątroby i nerek.
O Autorce:
Natalia Markełow
autorka bloga zfuksem.pl, pochodząca z Trójmiasta miłośniczka psów, tworzy z Fuksiem i Mauim niezwykle zgrany team, nieustannie poszukujący przygód i nowości, które mogą wzbogacić ich codzienne życie.